24 серпня на радіо «Культура» стартує дискусійний радіопроект «Спільний простір»

24 серпня на радіо «Культура» стартує дискусійний радіопроект «Спільний простір»

14:48,
14 Серпня 2018
2672

24 серпня на радіо «Культура» стартує дискусійний радіопроект «Спільний простір»

14:48,
14 Серпня 2018
2672
24 серпня на радіо «Культура» стартує дискусійний радіопроект «Спільний простір»
24 серпня на радіо «Культура» стартує дискусійний радіопроект «Спільний простір»
«Спільний простір» – спільний дискусійний проект радіо «Культура» та Українського ПЕН-центру.

Дискусійний радіопроект «Спільний простір» вперше вийде в ефір 24 серпня о 12.00 наживо. Про це йдеться на сайті suspilne.media. Програма виходитиме щомісяця та збиратиме за круглим столом членів українського ПЕН-центру, ведучих радіо «Культура» та слухачів, які зможуть взяти участь у бесіді телефоном і за допомогою соцмереж.

Перша випуск програми буде присвячений темі незалежності. Гостями програми стануть єпископ Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк, президент Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук та письменниця, історикиня Олена Стяжкіна.

Виконавча директорка Українського ПЕН-центру Тетяна Терен вважає, що в Україні наразі бракує володіння мистецтвом розмови. «Початок незалежності збігся в Україні з економічною і політичною нестабільністю, через що дуже швидко обов’язковий для здорового суспільства формат дискусії підмінили "розборки" в соцмережах та псевдодебати на телебаченні. Нам критично бракує нових майданчиків, спільного простору, де би могли проговорюватися нагальні питання, де би можна було почути зважений і незаангажований голос інтелектуалів, де би поважали співрозмовника і де би без сварок, крику, шантажу, образ і заготовлених PR-стратегій ми би шукали те, що нас зближує і об’єднує», – зауважила вона.

Продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська відзначила доречність такого проекту саме в контексті місії суспільного мовлення: «Зустрічі топ-інтелектуалів у студії радіо Культура – важливий маркер того, що суспільне мовлення є майданчиком для серйозної дискусії, без "хайпу" та політичної "джинси". У фокусі кожного ефіру-дискусії – важливі теми та виклики, як-то незалежність, довіра, різноманітність. Їх буде обговорено з дійсно авторитетними, компетентними та нетоксичними співрозмовниками за модерації наших ведучих і запитань слухачів. Дійсно відкрита розмова, до якої запрошено всіх, хто готові не лише говорити, але й чути іншого».

Нагадаємо, український осередок Міжнародного ПЕН-клубу є одним із 144 автономних національних ПЕН-центрів. ПЕН покликаний відстоювати право авторів на свободу слова, сприяти співпраці інтелектуалів з різних країн, а також підтримувати розвиток літератури та промотувати читання. Під егідою Українського ПЕН-центру відбувається щорічне нагородження лауреатів премій імені В. Стуса та імені Ю. Шевельова, а також діє Дискусійний ПЕН-клуб.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду