osvita.mediasapiens.ua

Володимир Гройсман пообіцяв врахувати потреби Суспільного мовлення в змінах до Бюджету-2016

Про це він сказав на підсумковій прес-конференції 29 грудня, відповідаючи на запитання оглядача сайту «Суспільне мовлення» Світлани Остапи.

Світлана Остапа зауважила, що реформа державного мовлення в суспільне – одна з найважливіших й успішних в Україні, але без фінансової підтримки створити незалежне Суспільне мовлення буде неможливо.

Нагадаємо, у держбюджеті-2016 передбачено на фінансування Національної телекомпанії України закладено 632,9 млн грн. Це 0,1 відсоток видатків загального фонду Державного бюджету України, тоді як законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачено 0,2 відсотки бюджету.

Як зазначив в інтерв’ю сайту «Суспільне мовлення» перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін, видатки загального фонду Державного бюджету України на 2016 рік у проекті визначені в розмірі 638 441 483,3 тис. грн. «Тобто більше 638 млрд грн. Згідно з нашим профільним Законом, держава зобов'язана профінансувати НСТУ на суму 1 млрд 276 млн 883 тис грн. У реальності в бюджеті 2016 року на нашу бюджетну програму закладена цифра в розмірі 632 900 000 грн. Тобто фактично нам пропонують погодитися на суму, яка в два рази менше обов'язкової. І це при тому, що в 2015 році фінансування нашої бюджетної програми склало 705,3 млн грн», - сказав він,  наголосивши, що на модернізацію фондів жодного фінансування не закладено, тоді як в деяких регіонах знос обладнання доходить до 100%.

Нагадаємо, стаття 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»  зазначає: «Держава забезпечує належне фінансування НСТУ, яке передбачається окремим рядком у Державному бюджеті України та становить не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік». В оприлюдненому проекті бюджету на 2016 рік в частині фінансування Суспільного мовника України йдеться наступне: «норми і положення статті 14 застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України». 

Фото з порталу Верховної Ради http://rada.gov.ua/gallery/f_Zahody/45609.html

comments powered by Disqus