Валентин Чанглі: «51-й канал планово змінив формат мовлення»

Валентин Чанглі: «51-й канал планово змінив формат мовлення»

17:34,
11 Квітня 2017
4921

Валентин Чанглі: «51-й канал планово змінив формат мовлення»

17:34,
11 Квітня 2017
4921
Валентин Чанглі: «51-й канал планово змінив формат мовлення»
Валентин Чанглі: «51-й канал планово змінив формат мовлення»
Директор виконавчий Дніпропетровської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Валентин Чанглі – про зміну формату мовлення 51-го телеканалу

– Чому з 1 квітня 2017 року Дніпровська філія НСТУ, або простіше, 51 телеканал, змінив формат мовлення?

– Відповідь проста. Перехід був плановим, а 1 квітня це початок другого кварталу.
Що змінилося? З першого квітня 51 канал перейшов на основне мовлення в цифрі (через передавачі цифрового мовлення). Протягом низки років в Україні існує два види мовлення. Аналогове та цифрове. Це різні передавачі, різні зони покриття і різна якість прийому. Аналогове це те, яке існувало в Радянському Союзі. Цифрове, або як його називають DTV-T2, або ще простіше, T2, це європейський стандарт сучасного цифрового ефірного телебачення другого покоління. Але для звичайної людини можна пояснити ще простіше. Якщо ви дивитеся телевізор через звичайну домашню антену, то в більшості своїй ловите аналог (новітні телевізори часто йдуть вже з вбудованим ТБ-тюнером). Цифровий сигнал ви приймаєте через тюнер-Т2, або вбудований цифровий тюнер.

– У чому суть цих змін?

– 51 канал транслює свій сигнал в Дніпропетровській області і в аналогу, і в цифрі. Але, на жаль, через проблеми фінансування, це різний ефір. До 1 квітня 2017 року основне мовлення йшло в аналогу. 17 з половиною годин. З початку року мовлення в цифрі нам вдалося наростити з 7 з половиною до 12 годин. Можна було безболісно створити один синхронізований канал на 13 годин на добу, але дослідження показали, що Дніпропетровської області такий канал не цікавий. Суспільний же повинен працювати не для себе, а для суспільства. З цього вирішили цим шляхом не йти. Однак, якщо подивитися на карти покриття, то без зайвих слів видно наскільки вони відрізняються. Сьогоднішнє завдання – зробити максимально доступним для жителів області Суспільне і перейти, нарешті, до сучасних технічних рішень. Одне з рішень - основним каналом зробити цифровий. Він став основним.

– Чи могли б розповісти докладніше?

– Протягом останніх трьох років для 51 каналу були дуже складним етапом. Поряд з іншими обласними компаніями Держтелерадіо, ми пройшли реформування з ОДТРК (державні телекомпанії) у філії НСТУ. Системи громадського телебачення, яке будується в нашій країні. За дуже короткий відрізок часу нам вдалося подолати дуже багато проблем юридичного характеру, фінансового, технічного. Відбувалася зміна колективів, контенту і, що не маловажно, відбуваються зміни в головах самих журналістів. У їхньому підході до роботи і подачі інформації. Зараз все частіше можна почути, що саме 51-й канал є тим незалежним телевізійним майданчиком, на якому обговорюються питання, важливі для жителів області. Не для політиків і партій, чиновників, влади, а для людей. І, напевно, це найголовніший критерій роботи суспільного телебачення і радіо.

З початком 2017 року ми завершили процес реформування і зараз можна сміливо говорити: «Ми тільки починаємо будувати суспільне». Так, маса проблем. Так, важкий спадок. Так, низький технічний рівень. Так, шлейф слави державних компаній. Але всі ці питання можна вирішити. Іноді не найпопулярнішими методами, не завжди все гладко. Але, по-іншому не вийде.

Наприклад, зовсім недавно в області з'явилося суспільне радіо на FM. І в Дніпропетровській області до цієї роботи підключилися місцеві філії. В області ми чуємо матеріали з Дніпра. У Кривому Розі, ще й Криворізькі окремо. Зараз ми готуємося до виходу на двох інших каналах суспільного «Культура» і «Промінь». З іншим контентом. Без реклами. До початку травня збираємося розпочати мовлення. Це тільки радіо. Робота ведеться одночасно за різними напрямками. У цьому складність і краса нинішньої роботи. Ламати швидше. Будувати цікавіше.

– Що з телевізійним контентом? Наприклад, в Дніпрі багато хто звернув увагу на те, що канал пропадає вдень ​​і змінено графік виходу програм.

– Це й є одна з поточних технічних проблем, з якою зіткнулися з переходом на цифру. Якщо звернете увагу на зони покриття по обох картах, то побачите, що в ряді міст, в тому числі і Дніпрі, мовлення йде і в аналогу, і в цифрі. Оскільки до 1 квітня основний канал був аналоговим, то кабельні оператори, які працюють, наприклад, в Дніпрі, транслювали в своїх мережах аналоговий сигнал. Зараз йде процес перемикання 51-го каналу з аналога на цифру. Затримує цей процес ще й те, що 1-го і 2 квітня були вихідними днями. Напередодні переходу ми повідомляли кабельних операторів розсилкою, інформували і інформуємо їх і глядача рядком, що біжить, і оголошеннями в ефірі. Було повідомлення кабельників і від представника Нацради. Хтось перемкнув сигнал швидше, у когось є технічні питання. Але це проблеми тимчасові. Зараз ми в ручному режимі відпрацьовуємо їх. Сподіваюся на якнайшвидше включення 51-го каналу в цифрі в усіх кабельних мережах області, які нас бачать. І дуже сподіваємося на допомогу і зворотний зв'язок від глядача. Допомагайте, будемо працювати разом. На сьогодні питання перемикання в цифру практично вирішене. Наразі вивчаємо ситуацію.

– Яка ситуація по інших зонах покриття в цифрі?

– Там глядачі можуть побачити лише зміни на краще, причому без будь-яких перемикань і налаштувань. І, до речі, зверніть увагу на кордон з Донецькою областю. Ті, хто дивиться з якихось причин тільки аналог, на другому каналі 51-го теж бачитимуть основні соціальні проекти і новини. Але не в прямому ефірі. Взагалі, звичайно, в ідеалі треба канали синхронізувати повністю, але, з огляду на перспективи виключення аналога в найближчому майбутньому...

До речі, ми відкриті для ідей і пропозицій нашого глядача. І не тому, що своїх ідей бракує, а тому, що це ваш канал – громадський.

Ольга Палій, для сайту «Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду