Обрання наглядової ради НСТУ: що зроблено і що попереду

Обрання наглядової ради НСТУ: що зроблено і що попереду

16:29,
16 Вересня 2015
4954

Обрання наглядової ради НСТУ: що зроблено і що попереду

16:29,
16 Вересня 2015
4954
Обрання наглядової ради НСТУ: що зроблено і що попереду
Обрання наглядової ради НСТУ: що зроблено і що попереду
Заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк 15 вересня, на міжнародній конференції «Запуск суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки», розповіла, які кроки лишились до створення наглядової ради майбутнього Суспільного мовника України

Процес обрання наглядової ради Суспільного мовника розпочався ще в грудні 2014 року. Втім, його довелося призупинити і запустити заново після внесення змін до закону про суспільне мовлення, які ухвалила Верховна Рада 19 березня 2015 року.

Наглядова рада українського Суспільного мовника складатиметься з двох частин: до неї входитимуть представники громадськості і представники парламентських фракцій і груп. Загалом це 17 осіб.

Від парламентських фракцій і груп до ради увійде вісім членів.

«Парламентарі просто надіслали нам лист із своїми кандидатурами. На їхній вибір ми, Нацрада, впливати не можемо. Єдине, що ми можемо – роз’яснити депутатам закон, який вимагає, щоб представники, яких вони делегують у цю раду, не мали відношення до телерадіоорганізацій або продакшнів, які також мають свій інтерес. На сьогодні всі фракції і групи відповіли нам, що їхні кандидати “чисті” перед законом», розповіла Ольга Герасим’юк

Від громадськості буде обрано по одному представнику від кожної з дев’яти сфер діяльності громадських об’єднань та асоціацій.

Восени 2014 року Нацрада встигла прийняти заявки всеукраїнських громадських організацій на участь у конференціях з обрання членів наглядової ради. До Нацради подали заяви 79 ВГО, вони рекомендували до наглядової ради 47 кандидатур. Однак 19 березня 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону про суспільне мовлення, згідно з якими було розширено коло громадських організацій, які могли брати участь у конференціях, - таке право здобули будь-які ГО, а не лише із всеукраїнським статусом.

Тому Нацрада на додачу до попереднього відбору ГО оголосила додатковий прийом заяв громадських об’єднань та асоціацій на участь у конференціях для визначення наглядової ради НСТУ. Він тривав із 27 липня по 10 серпня. Нацрада створила Громадську комісію, яка оцінювала відповідності громадських об’єднань та асоціацій имогам закону та вносила свої рекомендації Нацраді.

«Всі ті організації, які брали участь у першому етапі в минулому році і які були відібрані, лишилися в конкурсі. Їм не довелося заново збирати документи і подаватись», - наголосила пані Герасим’юк.

«Ми думали, як запобігти тому, щоб серед громадських організацій не було рейкових – тобто створених для того, аби мати свій вплив у наглядовій раді. Організації мали надати документи, які свідчать, що протягом трьох років вони активно працювали в тих сферах, у яких подавалися», - зауважила заступник голови Нацради.

На найближчому засіданні Нацради 17 вересня буде затверджено список тих громадських організацій, які пройшли відбір серед усіх, хто подав заявку на участь у конференція для обрання представників до наглядової ради НТСУ.

Самі конференції, на яких нарешті буде обрано членів наглядової ради від громадськості, пройдуть з 12 по 30 жовтня:

«Важливо, щоб усі ті люди, які будуть обрані, дуже добре розуміли суть своєї роботи. Щоб вони працювали командою, могли обрати достойне керівництво. Щоб кожен з них розумів, що вони мають справу не просто з представленням інтересів своєї громадської організації чи напрямку, а що це дуже серйозна суспільна місія», - зазначила Ольга Герасим’юк.

Таким чином, у перших числах листопада майбутній Суспільний мовник нарешті отримає свою наглядову раду.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду