osvita.mediasapiens.ua

Нацрада зняла з розгляду питання про зміни в складі наглядової ради НСТУ

«24 лютого ми отримали подання фракції Радикальної партії Олега Ляшка, яка пропонувала замість В’ячеслава Козака включити до наглядової ради Валентину Руденко. Відповідно статті 10 закону про суспільне мовлення є 9 підстав для припинення повноважень члена наглядової ради. Частина 2 цього закону забороняє припинення повноважень з інших підстав. Ми повідомили фракцію, що розглянемо її подання, коли отримаємо пояснення підстав. Але досі ми так і не отримали ніяких пояснень. Буде заява Козака – будемо розглядати. Буде одна з підстав, про яку повідомить фракція, - будемо розглядати. Але на сьогодні ми знімаємо з розгляду це питання і повернемося до нього, коли будуть підстави», - повідомив голова Нацради Юрій Артеменко.

Нагадаємо, 9 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглядала подання фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо включення до наглядової ради НСТУ Валентини Руденко замість В’ячеслава Козака. Регуляторний орган переніс це питання на наступне засідання, оскільки захотів дізнатися підстави для зміни члена наглядової ради.

Члени наглядової ради НСТУ розцінили наміри фракції Радикальної партії Олега Ляшка змінити члена наглядової ради як політичний тиск, оскільки фракція захотіла зробити заміну з не передбачених законом підстав. Відповідно до закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» фракція з власної ініціативи не має права достроково відкликати обраного нею представника (ст.10).

Натомість лідер Радикальної партії та її парламентської фракції Олег Ляшко вважає, що фракція має право відкликати з наглядової ради НСТУ В’ячеслава Козака, бо «він там не сам по собі, а представляє нашу політичну силу».

Опісля цього секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський оприлюднив документ, який свідчить, що фракція Радикальної партії Олега Ляшка хоче замінити члена наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України В’ячеслава Козака на Валентину Руденко без жодної законної підстави для цього

На захист незалежності наглядової ради НСТУ та проти політичного втручання в її діяльність виступили Національна спілка журналістів України, спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи для України Режі Брійя, посол Швеції в України Мартін Хаґстрьом.

Тим часом Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики вирішив розглянути ситуацію зі спробою фракції Радикальної партії змінити члена наглядової ради НСТУ на засіданні 22 березня.

Раніше фракція Радикальної партії Олега Ляшка вже міняла свого представника Миколу Давидюка на В’ячеслава Козака. Але це було ще до реєстрації юридичної особи ПАТ «НСТУ».

comments powered by Disqus