Марек Серант вважає, що побудувати Суспільне мовлення в Україні можуть «люди з діаспори»

Марек Серант вважає, що побудувати Суспільне мовлення в Україні можуть «люди з діаспори»

13:58,
24 Березня 2017
2701

Марек Серант вважає, що побудувати Суспільне мовлення в Україні можуть «люди з діаспори»

13:58,
24 Березня 2017
2701
Марек Серант вважає, що побудувати Суспільне мовлення в Україні можуть «люди з діаспори»
Марек Серант вважає, що побудувати Суспільне мовлення в Україні можуть «люди з діаспори»
Кандидат на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Марек Серант вважає, що провести реформу Суспільного мовлення можуть професіонали з українським корінням та з західним досвідом роботи

Про це він сказав інтерент-виданню UAinfo.

«Якщо вам важко, бо ніколи ви того не робили, тоді візьміть за радників людей з діаспори, котрі допоможуть змінити менталітет. В Польщі теж була така проблема і ми багато вчилися від німців, французів, скандинавів, американців... Тут питання інше: чи українців не лякають такі, як я», – пояснив він.

На думку Марека Серанта, на даному етапі розвитку Україна потребує людей, подібних до нього, тобто професіоналів з українським корінням та з західним досвідом роботи, котрі одночасно розуміють процеси, які відбуваються і в Україні, і в світі. Потрібні люди, котрі своїми знаннями допоможуть українцям реформувати себе, так як це зробила Польща, покинути минуле і гідно рухатися вперед у західному напрямку. 

Кандидат на голову правління вважає, що на оновлення телеканалу вистачить того фінансування, яке отримала НСТУ. Бюджет Суспільного мовлення не великий, але і не бідний.

«Його річний бюджет становить майже 33 млн доларів. Це не є мало, але й не забагато. З таким бюджетом можна побудувати нові «ньюзруми», повністю оновити техніку і навіть цілий телеканал. Такий процес можна розділити на 2-3 роки», – повідомив  Марек Серант.

За його словами, найпізніше за 2-3 роки в Україні мав би запрацювати абонемент. Завдяки цим коштам можна буде створити незалежний від політиків та олігархів медійний холдинг.

«Яка би мала бути вартість абонементу?... Думаю - не менше ніж 75 гривень на місяць, і дуже важливо щоб від цих оплат звільнити пенсіонерів, ветеранів АТО та людей з особливими потребами. Абонемент сплачувався б не від людини, а від квартири чи домогосподарства. Без такої підтримки Суспільне мовлення буде неякісне, нецікаве і щонайгірше буде рупором "Х" або "У". Іншої дороги немає», – сказав пан Серант.

Якщо його оберуть на конкурсі головою правління НСТУ, Марек Серант у першу чергу буде знайомитися з усім персоналом телебачення від прибиральниці до керівництва.

«Від цих людей я хочу почути інформацію та їх зауваження на тему роботи Суспільного мовлення. Одночасно буду проводити аудит та перевірку. Тільки після цього буду приймати перші рішення. Мені потрібні серйозні дані, до котрих тепер я не маю доступу. Думаю, аудит покаже мені чи я правий в своїх думках та припущеннях. Буду також запрошувати до співпраці різних радників зі Світу та України, можу тільки сказати, що у мене є команда людей, яка працювала на керівних посадах в ВВС, Полсат, TVP, DW, та на литовському телебаченні. Вони щось мені обіцяли...», – розповів Марек Серант.

Нагадаємо, Марек Серант називає себе польським українцем, політологом, журналістом і продюсером. Був продюсером на каналах Polsat і Polsat News. В Україні працює три роки. До того, за його словами, просував інтереси української громади в Польщі. В Україні Марек Серант був головним інформаційним продюсером Espreso TV (2014–2015), тренером для майбутніх журналістів і ведучих на «1+1» (2015–2016), головним продюсером служби новин на телеканалі 3S.tv (Студія Савіка Шустера), брав участь як спікер у «Школі політичного успіху», де навчав політиків розмовляти з журналістами.

10 квітня 2017 року Наглядова рада НСТУ проведе конкурс на посаду голови правління Суспільного мовлення. На засіданні Наглядова рада заслухає презентації кандидатів на посаду голови правління НСТУ та обере переможця таємним голосуванням.

Серед кандидатів на посаду голови правління НСТУ є Зураб Аласанія (генеральний директор НТКУ 2014-2016 років), Роман Вибрановський (журналіст, екс-директор з виробництва публіцистичних програм на Першому національному, керівник «Проекту комунікації реформ» Українського кризового медіа-центру), Юрій Дараган (екс-гендиректор телеканалу Сумщини ТРК «Відікон», екс-головний продюсер сумського телеканалу СТС), Олександр Зирін (телепродюсер, режисер і оглядач), Олександр Зорка (віце-президент НТКУ, директор Дирекції програм НТКУ з 2001 по 2005 роки), Олександр Коваленко (начальник цеху електростанції в НСТУ з 2011 року і дотепер), Олег Наливайко (голова Держкомтелерадіо з 2014 року і дотепер), Марек Серант (громадянин Польщі, фрілансер, співпрацював із  телеканалами EspresoTV та 3S.tv,спецкореспондент на TV Republika і TV Polsat).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду