«Культура» перемогла в конкурсі на місце в мультиплексі МХ-5

«Культура» перемогла в конкурсі на місце в мультиплексі МХ-5

13:15,
31 Серпня 2016
2724

«Культура» перемогла в конкурсі на місце в мультиплексі МХ-5

13:15,
31 Серпня 2016
2724
«Культура» перемогла в конкурсі на місце в мультиплексі МХ-5
«Культура» перемогла в конкурсі на місце в мультиплексі МХ-5
31 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки конкурсу на видачу ліцензії на мовлення в загальнонаціональному цифровому мультиплексі МХ-5 (стандарт DVB-T2).

Переможцем конкурсу стала Національна телекомпанія України з концепцією культурологічного телеканалу «Культура», який має стати другим каналом суспільного мовлення. Фактично «Культура» була єдиним претендентом у цьому конкурсі. Дотепер «Культура» володіла лише супутниковою ліцензією та не мала ефірних частот ані в аналоговому, ані в цифровому ефірі.

Програмна концепція «Культури» передбачає цілодобове мовлення в культурологічному форматі. Програми власного виробництва становлять 12 годин на добу. Мінімальна частка національного аудіовізуального продукту – 21 година 36 хвилин на добу, максимальна частка іноземного продукту – 2 години 24 хвилини на добу. Жанровий розподіл передбачає щонайменше 5 годин на добу культурно-мистецьких програм, 4 години – розважальних, по 2 години – науково-просвітницькихі фільмопоказу, по 1 годині – інформаційно-аналітичних з публіцистичними та передач іншого тематичного спрямування (соціальних, культурно-політичних і спортивних), а також 36 хвилин – дитячих програм.

Нацрада оголосила цей конкурс 23 червня. На нього було виставлено одне місце в МХ-5, яке вивільнив телеканал БТБ (ТОВ «Банківське телебачення», що належить Міністерству інформаційної політики), чию ліцензію було анульовано 16 червня. Конкурс був форматним — на культурологічно-просвітницький телеканал.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець, оголошуючи про відмову від цифрової ліцензії БТБ (телеканал припинив своє існування, а його технічна база відійшла Мультимедійній платформі іномовлення України), заявив, що місце в мультиплексі має дістатися телеканалу «Культура», який має стати другим каналом Суспільного мовлення і наразі не має ефірних частот — лише супутникову ліцензію.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду