Творці серіалу «Так а шо там Суспільне?»: Кожен робочий день у НСТУ — це сценарій для серіалу

Творці серіалу «Так а шо там Суспільне?»: Кожен робочий день у НСТУ — це сценарій для серіалу

14:25,
23 Лютого 2018
6277

Творці серіалу «Так а шо там Суспільне?»: Кожен робочий день у НСТУ — це сценарій для серіалу

14:25,
23 Лютого 2018
6277
Творці серіалу «Так а шо там Суспільне?»: Кожен робочий день у НСТУ — це сценарій для серіалу
Творці серіалу «Так а шо там Суспільне?»: Кожен робочий день у НСТУ — це сценарій для серіалу
Ведуча відеоблогу Наталка Кузьменко та оператор і монтажер Олександр Попенко розповіли, як народилася ідея знімати серіал про Національну телерадіокомпанію України та які теми порушуватимуть у наступних блогах

21 лютого телеканал «UA: Перший» на офіційній сторінці у Фейсбуку розмістив майже десятихвилинне відео під назвою «Так а шо там Суспільне?», яке за добу назбирало 10 тисяч переглядів. Користувачі соцмереж написали сотні коментарів, порад і побажань, що хотіли би бачити в наступних серіях.

Після такого ажіотажу в соцмережах програмна дирекція не завагалася і внесла відеоблог у телепрограму.

Тож у понеділок, 26 лютого, о 09:30 телеглядачі «UA: Першого» почують від виконавчого директора Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ») Олександра Лієва про структуру Суспільного, побачать, як проводять свою обідню перерву працівники суспільно-політичного напряму на чолі з генпродюсером Андрієм Сайчуком, та дізнаються як за допомогою електронного документообігу замінити поламану дверну ручку.

А тим часом команда з чотирьох осіб — ведучої Наталки Кузьменко, оператора й монтажера Олександра Попенка та дизайнерів Костянтина Пузанкіна й Романа Ступака — уже відзняли й готують другу серію серіалу «Так а шо там Суспільне?». Поміж зйомками й монтажем автори відеоблогу поділилися з «Детектором медіа» своїм досвідом на телебаченні й розповіли, як працюють над серіалом.

Розкажіть про себе. Чим члени команди відеоблогу займаються в НСТУ? Які ваші посади, за які проекти відповідаєте?

Наталка: Я менеджерка просвітницького напряму по роботі з регіонами, лінійний продюсер програми «Культурна афіша здорової людини», а відтепер ще й ведуча та редактор блогу «Так а шо там».

Саша: Я відеограф суспільно-політичного напряму, займаюся різноманітними завданнями: від сюжетів та промороликів до міжпрограмних спецпроектів та роликів для соцмереж. Закриваю дірки у виробництві мінімальним ресурсом, де є ця можливість. Ну і, власне, влог.

Ви давно працюєте на Суспільному?

Наталка: Від 25 вересня 2017 року.

Саша: Працював тут у 2015-2016 роках, повернувся 9 грудня 2017-го.

Як виник задум робити відеоблог?

Наталка: Про це говорили всі, бо кожен робочий день — сценарій для серіалу. Тут тобі і про любов, і про дружбу, і про різницю поколінь, яку долаємо, і про життя загалом. Тому ця ідея ніби примара блудила коридорами. А ми з Сашком її зустріли й вирішили реалізувати. Відповідальні за проект керівники наших напрямів —  генеральний продюсер суспільно-політичного напряму Андрій Сайчук та генеральна продюсерка просвітницького напряму Тетяна Кисельчук.

Саша: Саме «Олівець» мене захопив, ще коли я в перше сюди потрапив. Тут дивує все: і сама будівля, й історія українського телебачення, і, власне, люди, які тут працюють. Нині відбувається дуже цікавий процес — під одним дахом тут об’єднані й ті, хто знає, як тут усе проектувалося та запускалося, й ті хто ще не народився в момент здачі в експлуатацію цієї будівлі. Крім того, питання переходу до суспільного мовлення дуже глибоке й широке, це далеко не тільки про телецентр чи коментаторів Олімпіади-2018. Все охопити ми навряд чи зможемо, але якісь основні моменти спробуємо показати. І про історію, і про сучасність.

Чи вас часто запитують, що таке суспільне мовлення і чим воно відрізняється від несуспільного?

Наталка: Мама запитує. А так загалом — ні.

Саша: Тепер це радше тема, яку хоч трохи підіймають тільки в середовищі журналістів. Але особисто я помічав за собою, що не раз пояснював різницю між суспільним і комерційним мовленням людям, далеким від телебачення, коли мова заходила про «Євробачення» чи Олімпіаду-2018.

Хто пише сценарій для влогу?

Наталка: Сценарій, як і весь влог, — це наша спільна творчість, тобто моя і Сашка. Перший випуск взагалі був знятий без сценарію. Ми просто ходили й говорили з людьми. В НСТУ є такі персонажі, що, здається, вигадати подібне просто неможливо. Наприклад, чудовий дідусь, що розказує про електронну систему документообігу, або діти, які постійно звідкись виринають і кудись зникають по всьому фойє, звукорежисерка, що працює тут близько 50 років, але при цьому дуже сучасна й реально класний фахівець, у таких людей хочеться вчитися. Над сценаріями наступних випусків працюю я, допомагає Саша, а також Віка Слобода (вона студентка УКУ і проходить практику в НСТУ).

Саша: Ми обоє не маємо ні профільної освіти, ні великого досвіду роботи зі сценаріями, але є бажання робити щось нове й хоча би трохи цікаве нам самим. Бажання ділитися тим, що нас оточує, та розвиватись у тому, чим ми займаємося. Перший випуск знятий повністю експромтом. Багато в чому під час зйомок ми покладаємося на випадок, але мені здається, що саме так роботу структури можна показати цікавіше, природніше та простіше. На прикладі дверних ручок, скажімо.

Скільки часу, за задумом, має тривати проект? Чи відомо хоч приблизно, скільки серій може вийти?

Наталка: Проект точно буде до кінця березня, з квітня, можливо, поїдемо знімати в регіональних філіях, але про це рано говорити.

Саша: Побачимо, чи зможемо ми достатньо довго тримати увагу глядача. Якщо будуть сили та умови, щоби продовжувати, обов’язково повернемося. Наразі ми майже все робимо з дуже обмеженим ресурсом, я знімаю це на власну камеру, монтую на власному комп’ютері.

Чи будуть відеоблоги про філії, радіо, Будинок звукозапису?

Наталка: Нам хочеться зняти про все й одразу, тому перший випуск видався таким хаотичним. І про колоритних охоронців, і про ТЖК (тележурналістський комплект), і про кожен напрямок окремо, про найстарішого працівника та інше. Тут настільки багато всього, що дуже просто розгубитись. Але Сашко часто мене зупиняє й повертає до теми випуску, щоб не було хаосу. А ще нам часто розказують класні історії колеги, або ж проблеми в роботі, які ми теж беремо на озброєння і плануємо висвітлювати в наступних випусках.

Тому, відповідаючи на запитання, так, звісно, ми будемо знімати і про філії, і про радіо, і про Будинок звукозапису.

Саша: Починаючи від мертвого орла в будівлі телецентру й закінчуючи тендерними процедурами, відборами менеджерів та продюсерів у регіонах, пітчингами та зборами директорату — це все сиплеться на голову без зупинки, головне розуміти, що в першу чергу матеріал має бути цікавим глядачу, а не тільки правлінню чи лінійному продюсеру. Що саме і в якому порядку ми будемо знімати, поки самі не знаємо до кінця, але ми точно не обмежимося висвітленням роботи лише центральної дирекції. Крім того, після публікації першого епізоду ми отримали дуже цікаві пропозиції в коментарях, спробуємо деякі з них втілити в життя.

Фото: надане НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду