Прем’єр-міністр Австралії розкритикував суспільного мовника за «непатріотичність»

Прем’єр-міністр Австралії розкритикував суспільного мовника за «непатріотичність»

10:38,
3 Лютого 2014
2276

Прем’єр-міністр Австралії розкритикував суспільного мовника за «непатріотичність»

10:38,
3 Лютого 2014
2276
Прем’єр-міністр Австралії розкритикував суспільного мовника за «непатріотичність»
Прем’єр-міністр Австралії розкритикував суспільного мовника за «непатріотичність»
Прем’єр-міністр Австралії Тоні Ебботт (Tony Abbott) висловив обурення редакційною політикою суспільного мовника ABC, що висвітлював матеріали Сноудена та операції австралійського флоту.

Посилаючись на публікацію матеріалів колишнього розвідки США Едварда Сноудена (Edward Snowden) і сюжет про операції австралійського флоту проти біженців з Індонезії, колишній журналіст Ебботт сказав, що загальнонаціональний мовник мусить бути «хоч трохи прихильним до своєї держави».

«Багато хто зараз відчуває, що ABC інстинктивно приймає сторону будь-кого, тільки не Австралії», – сказав він у коментарі комерційній радіостанції 2GB, яка відома прихильністю до уряду.

«Я думаю, що це проблема. Ви як національний мовник повинні мати абсолютну прихильність до істини і хоч трохи прихильності до своїх. Ви не можете так різко критикувати свою власну державу. Ви, безумовно, мали дотримуватися принципу презумпції невинуватості у відношенні до військово-морського флоту Австралії та його старанних представників», – звернувся Ебботт до суспільного мовника.

Пан Ебботт сказав, що він стурбований рішенням АВС висвітлювати матеріали «зрадника» Сноудена – колишнього американського шпигуна, який, зокрема, розкрив інформацію про те, що австралійські агенти прослуховують телефони індонезійських лідерів, включаючи президента та його дружину. Ця історія призвела до кризи у дипломатичних відносинах між Австралією й Індонезією.

«Здається, ABC насолоджувалися, коли транслювали свідчення зрадника. Вони не просто повідомили, але і взяли на себе ініціативу рекламувати їх», – обурюється Ебботт.

У свою чергу, Тоні Ебботта звинуватили в атаках на демократію.

Політичний оглядач Майкл Гордон (Michael Gordon) назвав коментарі прем’єра «лицемірними», зазначивши, що суспільний мовник просто висвітлив одну з топових тем тижня.

«Тирада Тоні Ебботта на адресу ABC демонструє глибоко помилкову думку про роль мас-медіа. Тим більше вражає, що це каже людина, яка пишається своїм журналістським минулим. Дуже дивна думка: що зміст контенту має бути продиктований ідеями націоналізму чи патріотизму. Це не зовсім вдало вписується в модель здорової демократії з вільними, справедливими та безстрашними ЗМІ», – написав він у виданні The Age.

Австралійські опозиціонери вважають, що ABC має служити «всім австралійцям» і безпристрасно висвітлювати діяльність правлячої партії:

«Від початку існування ABC кожен уряд піддавався пильній увазі з боку суспільного мовника. І ми всі маємо це вітати», – сказала лідер опозиційної Лейбористської партії Австралії Таня Пліберсек (Tanya Plibersek).

ABC повідомили новину про коментарі Ебботта, але відповідь не дали.

Джерело: The Telegraph

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
telegraph.co.uk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду