Німеччина: журналістки та редакторки вимагають «жіночих» квот в медійному топ-менеджменті

09:20,
28 Лютого 2012
1278

Німеччина: журналістки та редакторки вимагають «жіночих» квот в медійному топ-менеджменті

09:20,
28 Лютого 2012
1278
Німеччина: журналістки та редакторки вимагають «жіночих» квот в медійному топ-менеджменті
Сотні журналісток в Німеччині вимагають запровадження  гендерних квот, вони хочуть бачити на топ-менеджерських посадах в медіа-індустрії близько 30% жінок.

Громадська компанія Pro Quote («За квотування»), що об’єднала працівниць різноманітних видань, надіслала редакторам та видавцям по всій Німеччині листа, в якому зауважується, що лише 2% від загальної кількості головних редакторів 360 щоденних та тижневих газет у Німеччині – жінки,  лише троє жінок є керівниками громадських мовників з 12 наявних, а на чолі новинних журнальних видань стоять майже виключно чоловіки.

«Настав час змінити ситуацію», – йдеться у зверненні. «Ми вимагаємо, щоб протягом найближчих 5 років принаймні 30% керівних посад займали жінки». У відділах видань також мають працювати жінки – на посадах різного рівня.



Автори звернення чекають на реакцію від редакторів, режисерів, видавців – відповідь на запитання, чи можуть вони дотримуватися таких умов. Ініціативу підтримало вже майже півтисячі осіб.

Тему гендерних квот в Німеччині почали активно обговорювати у 2011-му – після того, як міністр з питань праці Урсула фон дер Ляєн заявила, що добровільна домовленість, згідно з якою кількість жінок на керівних позиціях підприємств повинна збільшуватися, не діє і треба ввести обов’язкові квоти.

Джерело: Pro Quote

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
stv.mediasapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду