Зураб Аласанія про суспільне мовлення: "Головне – ми знаємо, що і як робити"

15:27,
15 Травня 2014
1054

Зураб Аласанія про суспільне мовлення: "Головне – ми знаємо, що і як робити"

15:27,
15 Травня 2014
1054
Зураб Аласанія про суспільне мовлення: "Головне – ми знаємо, що і як робити"
13 травня виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов підписав закон "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", ухвалений Верховною Радою України 17 квітня 2014 року. Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія прокоментував цю подію.

Закон передбачає створення юридичної особи публічного права "Національної суспільної телерадіокомпанії України" (НСТУ). Для цього буде реорганізовано низку державних мовників, серед яких – і Національна телекомпанія України.

Стосовно підписання закону свою думку висловив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія: "З моменту підписання Закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" починається велика робота. Працювати доведеться довго – приблизно рік тільки до того моменту, коли суспільне мовлення стартує по-справжньому. Планів стосовно переходу до суспільного мовлення багато. Зокрема, в майбутньому будемо вдосконалювати прийнятий закон ініціюванням додаткових підзаконних актів чи указами Кабінету Міністрів, наприклад.

Перехід до суспільного мовлення здійснюватиме велика робоча група, до складу якої входить і рух "Стоп цензурі", і рух "Чесно", і "Hromadske.tv", і деякі політики, і медіа-юристи та багато інших професіоналів. Також маємо плани долучити фахівців з-за кордону, які мають досвід роботи в цій сфері. Україна, на жаль, запізнилася із переходом до суспільного мовлення на 15 років, тому роботи сьогодні буде чимало. Головне – ми знаємо, що і як робити".

Сьогодні медійний ринок України працює в умовах жорсткої конкуренції різних телеканалів, які змагаються за прихильність глядачів і рейтинги. Зураб Аласанія повідомив, що НТКУ не братиме участі в цій гонці: "Ми не будемо змагатися з комерційними телеканалами за рейтинги, бо це комерційний аспект. І через комерцію іноді телеканали мають робити те, що не завжди подобається глядачеві. Ми ж маємо плани охопити все населення. Я сподіваюсь, що ще два-три роки комерційні канали не будуть сприймати нас як конкурентів, а за цей час ми станемо першими на цьому ринку".

Одним із аспектів переходу на суспільне мовлення є створення особливого програмного наповнення. Як повідомив Зураб Аласанія, контент НТКУ в майбутньому буде переважно інформаційним і культурним: "Як показує досвід інших країн, не може телеканал задовольняти потреби глядача, якщо він не матиме інформаційної складової. Тому ми маємо робити інформаційні програми, і вони становитимуть десь половину ефіру. А інша частина буде культурною. Не розважальною, а саме культурною".

Джерело: Перший національний

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
1tv.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду