В’ячеслав Кириленко: Уряд зробить усе можливе, щоб профінансувати Суспільне в повному обсязі

В’ячеслав Кириленко: Уряд зробить усе можливе, щоб профінансувати Суспільне в повному обсязі

15:15,
16 Грудня 2016
1521

В’ячеслав Кириленко: Уряд зробить усе можливе, щоб профінансувати Суспільне в повному обсязі

15:15,
16 Грудня 2016
1521
В’ячеслав Кириленко: Уряд зробить усе можливе, щоб профінансувати Суспільне в повному обсязі
В’ячеслав Кириленко: Уряд зробить усе можливе, щоб профінансувати Суспільне в повному обсязі
Про це він сказав під час всеукраїнської наради з питань реформування комунальних ЗМІ, яку 16 грудня 2016 року провела Національна спілка журналістів разом з Держкомтелерадіо.

«Національна суспільна телерадіокомпанія України 2017 року буде профінансована відповідно до закону про суспільне мовлення, а саме 0,2% від держбюджету», – сказав віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, виступаючи перед учасниками всеукраїнської наради з питань реформування комунальних ЗМІ. Згодом у коментарі сайту «Суспільне мовлення» він уточнив, що, чи це буде повна сума – понад 1,2 млрд грн, остаточно стане відомо у вівторок, 20 грудня.

Також пан Кириленко зазначив, що виконання закону про реформування друкованих держаних і комунальних ЗМІ більшою мірою залежить від самих редакційних колективів.

«Від цієї реформи мають виграти всі: люди, влада, ЗМІ. Між ЗМІ та владою мають бути партнерські відносини, а не як начальника з підлеглим. Ніхто не має права керувати журналістами. Реформовані ЗМІ не повинні відриватися від громади, бо люди звикли шукати свою місцеву газету. Ми зацікавлені в тому, щоб реформовані ЗМІ були міцними, і, на мою думку, вони мають плекати українську мову. Знаю, що у впровадженні реформи є багато підводних каменів: економічних, фінансових, майнових, юридичних. Думаю, Держкомтелерадіо має підготувати список проблемних питань, які потребують першочергового рішення, та направити в Кабмін», – сказав В’ячеслав Кириленко.

Головні редактори деяких комунальних ЗМІ звернулися до віце-прем’єр-міністра з проханням вплинути на місцеві органи влади, а саме місцеві ради, які не хочуть ухвалювати рішення щодо реформування друкованих ЗМІ. «Дайте мені перелік цих органів влади, я озвучу їх на засіданні Кабміну на всю Україну», – сказав В’ячеслав Кириленко, звертаючись до голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка.

Щодо вірогідності того, що уряд виділить одноразову допомогу для редакцій, які вибрали перший етап роздержавлення, то вона дуже примарна, зазначив віце-прем’єр-міністр. Водночас він наголосив на тому, що зробить все можливе, щоб в бюджеті були передбачені кошти на висвітлення діяльності органів влади, особливо обласних. «Наразі в рамках децентралізації великі кошти зосереджені у місцевих органів влади, тому вам потрібно привернути увагу громади до того, що ви не повинні безкоштовно висвітлювати діяльність місцевої влади. В будь-якому випадку це мають бути комбіновані заходи», – сказав В’ячеслав Кириленко.

Як писав раніше сайт «Суспільне мовлення», у проекті держбюджету-2017 було заплановано 897,8 млн грн на суспільне мовлення та 455,7 млн на «Євробачення».

9 листопада стало відомо, що у проекті державного бюджету на 2017 рік, який Кабмін підготував до другого читання, фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії збільшили на 73 млн грн. Відповідно до проекту закону уряд пропонує фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.

23 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Перелік друкованих засобів масової інформації та редакцій, реформування яких здійснюється на першому етапі, згідно із законом «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ».

26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав  Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.

Фото Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду