«UA: Перший» у 2017 році ймовірно перейде на співвідношення сторін екрану 16:9

Точна дата переходу наразі невідома. Прес-служба НСТУ зазначила, що в понеділок, 13 листопада, буде прийнято остаточне рішення про перехід.

Ведучий телеканалу «UA: Перший» Майкл Щур написав у себе на Facebook: «З середини листопада це станеться. Ми будемо у HD. Потроху знімаємо геловінський костюм УТ-1». Пізніше він оновив свій пост: «Вперше сам себе обдурив. 16:9 але не HD, а SD. Це не такий великий крок вперед, як я думав».

Нагадаємо, на сьогодні «UA: Перший» – єдиний всеукраїнський канал, який мовить у форматі SD зі співвідношенням сторін екрану 4:3.

Технічний директор НСТУ Юрій Бойчук сказав сайту «Суспільне мовлення», що після «Євробачення-2017» Суспільному мовленню залишилися студійні камери HD, які стануть основою запуску новин формату HD, а може, навіть усього каналу «UA: Перший».

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив у червні 2017 року на прес-конференції щодо співпраці України та Японії, що завдякиПроекту розвитку потенціалу Національної суспільної телекомпанії України на Суспільному мовленні зміниться величина картинки з 4:3 на 16:9. 

comments powered by Disqus