«UA: Перший» нагородили за показ Всесвітніх ігор 2017

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія отримав нагороду на черговому засіданні Оргкомітету під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка, повідомили на «UA: Першому» у «Новинах: Спорт».

У засіданні взяли участь президент НОК України Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, керівники міністерств та відомств, представники різних областей, спортивних федерацій та фізкультурно-спортивних товариств. 

«Це нагорода журналістів. Спортивна редакція працювала від душі. Їхні старання відмітили Олімпійський комітет і Міністерство молоді та спорту», – сказав Зураб Аласанія.

Якщо Кабмін виділить обіцяні  128 млн грн., тоді «UA: Перший» зможе оплатити права на трансляцію зимових Олімпійських ігор-2018 та Паралімпійських ігор. Наразі контракти на придбання прав все ще не укладені.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов зазначив, що на Олімпіаді-2018 призові місця для олімпійців і паралімпійців будуть однакові. «Як для олімпійців, так і паралімпійців І місце – 125 тис дол., ІІ місце – 80 тис дол., ІІІ місце – 55 тис дол.», – пояснив міністр.

Зимова Олімпіада триватиме з 9 по 25 лютого 2018 року, Паралімпійські ігри – з 8 по 18 березня у Південній Кореї (місті Пхьончхан).

Українські спортсмени можуть бути представлені в 9-11 видах спорту із 15 представлених на Іграх (біатлон, лижні гонки, фігурне катання, санний спорт, скелетон, фрістайл, гірськолижний спорт, сноубординг, стрибки на лижах, лижне двоборство, шорт-трек). Наразі триває ліцензійний відбір і в активі українців 15 заповітних перепусток на Ігри (11 в біатлоні і 4 в фігурному катанні). Загалом очікується, що Україну на зимових Олімпійських іграх-2018 представлять близько 40 спортсменів, йдеться на сайті Національного Олімпійського комітету України. 

Як писав сайт «Суспільне мовлення», голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко заявив, що Уряд України поверне у бюджет ПАТ «НСТУ» 128 млн грн. Голова правління НСТУ Зураб Аласанія пояснив, що ці кошти відразу підуть на покриття затрат на показ літньої Олімпіади в Токіо-2020 та зимової Олімпіади-2018 і зимових Паралімпійських ігор у  Пхьончхані.

Через недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії трансляція зимової Олімпіади-2018 у Кореї та літньої Олімпіади-2020 в Японії на «UA: Першому» була під загрозою. Загальна сума витрат на придбання прав на трансляцію обох ігор становить 3 млн дол., з яких 600 тис. дол. необхідно заплатити уже до кінця 2017 року, передала прес-служба НСТУ. За даними телеканалу «UA: Перший», на забезпечення сигналу, облаштування студії та відправку двох знімальних груп до Кореї та Японії мовнику необхідно витрати близько 4,6 млн грн.

Додамо, влітку 2017 року вперше в історії телеканал «UA:Перший» у повному обсязі транслював виступи українських спортсменів на Х Всесвітніх іграх, які тривали з 20-го по 30 липня у Вроцлаві (Польща).

Фото: скріншот відео «UA: Першого» 

comments powered by Disqus