У НСТУ заявили, що позовна заява Дарагана щодо нібито нетаємного обрання голови правління не відповідає дійсності

У НСТУ заявили, що позовна заява Дарагана щодо нібито нетаємного обрання голови правління не відповідає дійсності

12:32,
30 Червня 2017
2757

У НСТУ заявили, що позовна заява Дарагана щодо нібито нетаємного обрання голови правління не відповідає дійсності

12:32,
30 Червня 2017
2757
У НСТУ заявили, що позовна заява Дарагана щодо нібито нетаємного обрання голови правління не відповідає дійсності
У НСТУ заявили, що позовна заява Дарагана щодо нібито нетаємного обрання голови правління не відповідає дійсності
Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Інна Гребенюк, яка відповідає за юридичний напрям, пояснила, що наглядова рада НСТУ обрала голову правління суспільного мовлення відповідно до вимог чинного законодавства з дотриманням вимог Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Вона вважає, що доводи Юрія Дарагана про нібито недотримання процедури таємного голосування під час обрання голови правління НСТУ, є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не відповідають дійсності.

Про це вона сказала в коментарі сайту «Суспільне мовлення».

«Дараган Юрій Вікторович звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовом до публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» про визнання незаконним рішення Наглядової ради ПАТ "НСТУ", що оформлене протоколом від 10.04.2017 року № 8, про обрання Голови Правління ПАТ «НСТУ» та його скасування.

На думку Дарагана Ю. В. рішення Наглядової ради ПАТ "НСТУ" про обрання Голови Правління ПАТ "НСТУ" прийняте з порушенням норм Закону України "Про акціонерні товариства" та без дотримання умов  Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України".

Проте, позовна заява Дарагана Ю, В. не містить посилання на жодні докази чи факти того, що рішення Наглядової ради публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" про обрання Голови правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" було прийнято з порушенням норм чинного законодавства.

Пунктом 8 частини другої статті 52 Закон України "Про акціонерні товариства" до виключної компетенції наглядової ради належить обрання та припинення повноважень голови і членів виконавчого органу.

Наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 18 січня 2017 року № 6 було затверджено Положення про наглядову раду та правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України". 

Пункт 5 частини 1 розділу ІІ Права та обов’язки членів наглядової ради Положення про наглядову раду публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" визначено, що члени наглядової ради мають права, передбачені законодавством, статутом, цим Положенням та іншими внутрішніми документами товариства.

Відповідно до пункту 14 частини другої статті 13 Закон України "Про акціонерні товариства", статут акціонерного товариства повинен містити відомості про склад органів товариства та їх компетенцію, порядок утворення, обрання і відкликання їх членів та прийняття ними рішень, а також порядок зміни складу органів товариства та їх компетенції.

Підпунктом 4 пункту 45 Статуту публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1039 (далі - Статут) передбачено, що Наглядова рада затверджує положення про конкурс з обрання голови та членів правління.

Підпунктом 5 пункту 45 Статуту передбачено, що Наглядова рада обирає на конкурсних засадах строком на чотири роки голову правління та за його поданням членів правління, укладає з ними контракти, приймає рішення про дострокове припинення їх повноважень.

Наглядовою радою публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" було затверджено положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України", що є Додатком №1 до Протоколу № 2 засідання Наглядової ради ПАТ "НСТУ" від 23 січня 2017 року.

Керуючись вищезазначеним положенням, Наглядовою радою публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" було прийнято рішення про обрання Голови правління  ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", що оформлене протоколом від 10.04.2017 року № 8», – прокоментувала заяву Юрія Дарагана Інна Гребенюк.  

За її словами, рішення Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 10.04.2017 року про обрання Голови правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», що оформлене протоколом від 10.04.2017 року № 8, було прийняте відповідно до вимог чинного законодавства.

Інна Гребенюк також прокоментувала дотримання наглядової ради НСТУ процедури таємного голосування.

«У позовній заяві Дараган Ю. В. зазначає, що принцип таємності при здійсненні голосування за кандидатів на посаду Голови правління ПАТ "НСТУ" був порушений, оскільки не було забезпечено належних умов конфіденційності при здійсненні самого процесу голосування та голосування відбувалось без забезпечення окремого приміщення для заповнення бюлетеня у присутності сторонніх осіб, що на його думку напевно стосується представників ЗМІ та громадськості які були присутні під час засідання наглядової ради.

Твердження Дарагана Ю.В. є необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсним обставинам виходячи з такого.

Пунктом 1 розділу ІІІ Проведення конкурсного відбору на посаду Голови Правління НСТУ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", що є Додатком №1 до Протоколу № 2 засідання Наглядової ради ПАТ "НСТУ" від 23 січня 2017 року визначено, що проведення конкурсного відбору є відкритим. Представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях наглядової ради НСТУ під час розгляду пакетів документів, поданих претендентами, заслуховування претендентів, голосування та оголошення переможця.

Саме з метою реалізації цього положення і були присутні представники ЗМІ та громадськості під час засідання наглядової ради.

В частині забезпечення належних умов конфіденційності при здійсненні самого процесу голосування, звертаємо увагу, що відповідно до пункту 8 розділу ІІІ Проведення конкурсного відбору на посаду Голови Правління НСТУ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", голосування відбувається шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів членами наглядової ради НСТУ.

Пунктом 9 розділу ІІІ Проведення конкурсного відбору на посаду Голови Правління НСТУ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" визначено, що бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення позначки навпроти кандидата, якого обирає член Наглядової ради.

Дотримання умови конфіденційності та анонімності повністю забезпечується завдяки тому, що жоден член Наглядової ради не ставить свого прізвища на заповнюваному бюлетені, підпису та не робить будь-яких інших написів, які дозволяють або можуть дозволити ідентифікувати вибір конкретного члена Наглядової ради.

Пунктом 10 розділу ІІІ Проведення конкурсного відбору на посаду Голови Правління НСТУ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" передбачено, що після закінчення голосування голова Наглядової ради НСТУ чи інша особа, що головує на засіданні, зачитує кожен бюлетень та оголошує кількість голосів, які набрав кожен з кандидатів.

Що стосується обов’язкової наявності окремого приміщення для заповнення бюлетеня під час голосування, звертаємо увагу, що така умова  Положенням про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України", що є Додатком №1 до Протоколу № 2 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 23 січня 2017 року, не передбачена.

Отже, під час проведення конкурсного відбору на посаду Голови Правління ПАТ "НСТУ", Наглядова рада ПАТ "НСТУ" чітко дотримувалася Положення про конкурс з обрання голови та членів правління публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України".

У позовній заяві Дараган Ю. В. також зазначає, що рішення Наглядової ради ПАТ "НСТУ", що оформлене протоколом від 10.04.2017 року № 8, про обрання Голови Правління ПАТ "НСТУ" порушує його права та законні інтереси.

Проте у позовній заяві Дарагана Ю. В. взагалі не зазначено які саме його права та законні інтереси були порушені рішенням Наглядової Ради ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" про обрання Голови правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", що оформлене протоколом від 10.04.2017 року № 8», – пояснила член правління НСТУ Інна Гребенюк.

Нагадаємо, 29 червня 2017 року в Шевченківському районному суді міста Києва відбулося перше засідання за позовом Юрія Дарагана, який вимагає скасувати рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України щодо обрання голови правління суспільного мовлення.Юрій Дараган та його адвокат не прийшли на перше засідання, через що його перенесли на жовтень 2017 року. Пан Дараган сказав про своє оскарження: «Я виклав все у письмовій формі, щоб вам не було що перекручувати».

Додамо, 10 квітня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію. За Зураба Аласанію у другому турі проголосували 10 членів наглядової ради, за Олега Наливайка - 7 осіб. Голосування було таємним. 

Фото Валентини Балабанової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду