У Брюсселі на міжнародній конференції обговорили проблеми Суспільного мовлення в Україні

У ній взяли участь представники з України, у  тому числі від Суспільного мовлення.

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Юрій Макаров сказав, які проблеми виникли через недофінансування Суспільного і чому уряд відмовляється виділити кошти, передбачені Законом «Про Суспільне телебачення та радіомовлення».

«Парламент урізав фінансування. Кілька місяців тому почалася трансформація дуже застарілого радянського механізму у сучасне телебачення. На шляху багато перешкод - цифрові, фінансові тощо. Причина урізання бюджету в тому, що у нас в ефірі три програми журналістських розслідувань. Виділених із бюджету грошей замало, щоб якісно реформувати 28 структур, які об'єдналися в Суспільне, на яких обладнання не оновлювалася понад 25 років», – зазначив пан Макаров.

Прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік також розповів про реформу Суспільного мовлення. Він підкреслив, що НСТУ необхідно підтримувати.

За його словами, у НСТУ дуже мале фінансування, найменше в Європі, і ще й того дають лише половину. Він заявив, що є великий супротив реформі: чим ближче до виборів, тим більший. Суспільне мовлення наразі досягнуло певних здобутків та це стало можливим завдяки допомозі неурядових громадських організацій. Він сказав, що у тому числі донори допомогли з технічним переоснащенням НСТУ.

Додамо, у 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим, НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.

Нагадаємо, 14 листопада 2017 року народні депутати проголосували за проектЗакону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у першому читанні. Верховна Рада прийняла рішення, що на потреби НСТУ у проекті закладено на 50% менше, ніж передбачено згідно з Законом про Суспільне мовлення в Україні, який гарантує ПАТ  «НСТУ» фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік.

У проекті прописана фінансова підтримка НСТУ у розмірі 776 млн грн., тоді як передбачений Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» обсяг фінансування суспільного мовлення на 2018 рік має становити близько 1,54 млрд грн.

Виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв вважає, що у проекті Держбюджету є справжня загроза Суспільному мовленню в Україні, яке тількі-но створено і працює лише 6 місяців.

Фото Світлани Остапи

comments powered by Disqus