osvita.mediasapiens.ua

Порушено 2 кримінальні справи щодо компанії, яка будувала трибуни для «Євробачення»

Про це голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія повідомив 12 червня 2017 на черговому засіданні наглядової ради НСТУ, на якому розглянули питання «Про ситуацію, що склалася навколо пісенного конкурсу «Євробачення». Протокол № 12 засідання наглядової ради НСТУ оприлюднено на сайті «UA: Першого».

«Зараз документи перевіряють  КРУ та прокуратура», – сказав він.

Зазначимо, наглядова рада НСТУ розглянула питання про ситуацію, що склалася навколо «Євробачення-2017», а саме про можливі корупційні схеми під час підготовки пісенного конкурсу, про які повідомили деякі ЗМІ. Наглядова рада НСТУ вирішила дочекатися результатів розслідування фактів ймовірних зловживань при підготовці конкурсу.

Нагадаємо,  у розслідуванні програми «Схеми» журналісти довели, що компанія «Артмакс Інжиніринг» зі Львова пов’язана із виконавчим продюсером конкурсу, заступником генерального директора Національної суспільної телерадіокомпанії Павлом Грицаком.

За даними журналістів, спершу конкурс на побудову трибун виграла німецька компанія Nussli Ltd. Після того, як 15 грудня 2016 року Павло Грицак був призначений на посаду заступника генерального директора Національної телерадіокомпанії України, НТКУ відмовилась підписувати контракт із переможцем попереднього конкурсу.

Журналісти «Схем» зазначають, що компанія «Артмакс Інжинірінг» (стара назва «Альтернатива») тісно співпрацювала із «Євромедіа Компані» (100 % власник – Павло Грицак) та пов’язаними із ним компаніям під час проведення дитячого «Євробачення» у 2013 році. За інформацією із акту ревізії Державної інспекції України, ТОВ «Альтернатива» («Артмакс Інжинірінг»), отримала 13 мільйонів гривень на тендерах дитячого Євробачення, але частину коштів перерахувала фірмі Павла Грицака ТОВ «Євромедіа Компані» за субпідрядні роботи. Як йдеться у програмі, низка інших компаній, що отримали тоді субпідряди від ТОВ «Альтернатива» також мали стосунок до Павла Грицака через пов’язаних менеджерів.

21 квітня 2017 року тодішній заступник генерального директора Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «НСТУ», виконавчий продюсер «Євробачення – 2017» Павло Грицак назвав 8 причин, чому у тендері на встановлення трибун для «Євробачення» перемогла фірма зі Львова. За його словами, він не має і ніколи не мав жодного стосунку до компанії «Артмакс Інжиніринг», яка виграла тендер на встановлення глядацьких трибун для «Євробачення-2017».

comments powered by Disqus