«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію

«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію

12:38,
31 Березня 2016
1572

«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію

12:38,
31 Березня 2016
1572
«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію
«Донецький інститут інформації» вирішив провести краудфандінгову кампанію
Це крок до диверсифікації джерел фінансування та зміцнення позицій «Громадського ТБ Донбасу», яке планує увійти в найбільші кабельні мережі Донецької області, отримавши ліцензію

«Донецький інститут інформації» – організація, яка займається «Громадське ТБ Донбасу», що наразі виділено в окрему громадську організацію, прийняв рішення про проведення краудфандінговой кампанії.

Про це повідомляє сайт 62.ua. «Суть полягає в зборі коштів від приватних і юридичних осіб, громадських об'єднань на функціонування і розвиток проекту. Краудфандінг - загальносвітова практика і світовий тренд, в тому числі, в журналістиці. Суспільне мовлення і розслідувальні проекти - це те, на що збирають гроші в Гонконзі і США, Угорщині та Сальвадорі. Таким чином, саме суспільство голосує за незалежну журналістику і своє право на достовірну інформацію про те, що відбувається в конкретному місті, штаті або країні в цілому», – йдеться в повідомленні.

На думку, представників «Донецького інституту інформації», в умовах України тільки при суспільній підтримці можливе створення по-справжньому незалежного медіа. «У нього є один власник, куратор і наставник, який формує редакційну політику, - глядач. У свою чергу, підвищується відповідальність журналістів перед суспільством - вони зобов'язані виправдати очікування аудиторії, яка гостро потребує актуального і злободенного контенту без цензури, упередженості, спотворення фактів. Залучення коштів від глядачів - крок до диверсифікації джерел фінансування та зміцнення позицій “Громадського ТБ Донбасу”. Можливості медіа суттєво збільшаться - побільшає проектів, розшириться географія роботи кореспондентів в регіоні. Також ГТБД планує увійти в найбільші кабельні мережі Донецької області, отримавши відповідну ліцензію», – повідомляють ініціатори кампанії.

В реалізації планів «Громадське ТБ Донбасу» розраховує на підтримку глядачів на Донбасі і за його межами. «За останні два роки багато залишили рідний край мимоволі, але не втратили ментального зв'язку з регіоном», – зазначають в «Донецькому інституті інформації».

Для того щоб виправдати очікування потенційних жертводавців і більш чітко усвідомити для себе, хто і навіщо дивиться «Громадське ТБ Донбасу», команда проекту запустила інтернет-опитування.

Нагадаємо, один з перших значних прикладів досвіду запуску громадського мовлення відбувся в листопаді 2013 року, коли в дні Революції гідності «Громадське ТБ» почало свої перші онлайн-ефіри. В ефір «Громадському» вдалося прорватися пізніше - в березні 2014 року. Тоді ж свої перші кроки робило новонароджене «Громадське ТБ Донбасу». Перші імпровізовані ефіри відбулися в лютому 2014 року в рамках журналістської ініціативи «Медіа Майдан». 28 лютого група донецьких журналістів на чолі з Олексієм Мацукою вийшла в ефір в рамках програми «На мій погляд» 27 каналу (Донецька обласна ДТРК). 1 березня, журналісти майбутнього «Громадського ТБ Донбасу» вели прямі стріми з перших мітингів «російської весни», а через два тижні був зареєстрований YouTube  канал ГТБД, який набрав з початку роботи понад 22 млн переглядів.

«Громадське ТБ Донбасу» - це більше, ніж телебачення або засіб інформації. Це, в першу чергу, атмосфера свободи і незалежного вибору, а в умовах Донецька - незалежності журналіста», - зазначав засновник ГТБД Олексій Мацука.

За інформацією ініціаторів кампанії, весь цей час «Громадське ТБ Донбасу», як і всі аналогічні проекти в Україні, фінансується, в першу чергу, за рахунок міжнародних донорів. «Частка пожертвувань з боку глядачів незначна. Це обумовлює певні ризики. Період фінансування за проектами становить від 6 до 12 місяців. Якщо донори не підтримають нові ініціативи, “Громадське ТБ Донбасу”, як і будь-яка інше медіа подібного формату, припинить своє існування. Ресурсу і можливостей телеканалу “До ТБ” (колишня Донецька ОДТРК, нині - філія НТКУ) може бути недостатньо для задоволення потреб аудиторії в суспільне мовлення. З моменту відновлення мовлення обласного ТРК контент “Громадського ТБ Донбасу” постійно присутній в ефірі “До ТБ” й істотно розширює програмну сітку телеканалу», – кажуть вони.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду