«Де Щур?»

«Де Щур?»

10:54,
9 Липня 2018
5787

«Де Щур?»

10:54,
9 Липня 2018
5787
«Де Щур?»
«Де Щур?»
«Вечірнє шоу з Юрієм Марченком» на Суспільному поки що не виправдовує надій.

23 червня, в день прем'єри нового вечірнього шоу Суспільного у форматі Late Night Show із новим ведучим, точніше, одразу двома, Юрієм Марченком та Істаном Розумним, здавалося, що ще трохи — й обоє таки зуміють розсмішити публіку.

Але чомусь не вийшло. Навіть у другому випуску, 30 червня, коли шанувальники формату сподівалися, що наступники Майкла Щура таки перевершать його, цього не відбулося. Ба більше: неодноразово критикований у ролі ведучого шоу «Це вже ЧереЩур» Майкл Щур виявився на порядок креативнішним і дотепнішим.

Якщо чесно, важко зрозуміти, що саме заважає новим ведучим популярного формату на Суспільному розважати публіку так, як це роблять їхні колеги на інших каналах, приміром, на каналі «Еспресо», де виходить «Ч/Б шоу», чи СТБ з програмою «Вечір із Наталією Гаріповою».

Або ж бодай так, як це робив Майкл Щур у своїй авторській програмі «ЧереЩур».

На перший погляд, у «Вечірньому шоу з Юрієм Марченком» на Суспільному є всі потрібні для успіху інгредієнти — ведучий, який має почуття гумору й відповідну репутацію завдяки роботі на «Радіо Аристократи»; співведучий Істан Розумний, який, на відміну від Майкла Щура з «Телебачення Торонто», натуральний канадець українського походження, зі справжнім, а не робленим акцентом; запрошені зірки, політики та музичні виконавці, яким можна ставити будь-які запитання, при цьому дуже невимушено їх підколюючи.

Проблема в одному: з цих складників, самих по собі якісних, ведучим «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком» ніяк не вдається зварити смачний борщ. Хоча й Істан Розумний, і Юрій Марченко старанно дотримуються всіх рецептів успіху.

Не рятує від провалу навіть, як сказано на сайті, «музичний супровід від джаз-бенду під керівництвом відомого українського джазмена й композитора Андрія Арнаутова, що грав на одній сцені з такими легендами джазу як Пет Метіні та Діззі Гілленспі».

На жаль, більшості глядачів «UA: Першого», яких десятиліттями привчали до традиційної української музики, згадані імена нічого не кажуть. Але замість заповнити цю інформаційну лакуну, Юрій Марченко, представляючи унікальний український джаз-бенд, називає його групою «Тут може бути ваша реклама». Супроводжуючи цей, вибачте на слові, коментар інформацією про недофінансування Суспільного на 50 %.

Вступні кадри до першого випуску, де представляють ведучого «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком», таки вражають. Але не тим, на що розраховували його сценаристи, тобто тонким гумором, а навпаки — цілковитим несмаком і передбачуваністю.

У вступі Юрій Марченко розповідає, чого він не любить. Із чого одразу можна зрозуміти, що саме це глядачеві й покажуть. Тим паче, що все це було продемонстровано задовго до прем'єри в анонсах нового вечірнього шоу.

«Я не люблю цибулю», — каже новий ведучий, і на нього, звісно ж, падає кіло цибулі.

Далі Юрій Марченко зізнається, що терпіти не може, коли його обливають холодною водою. Після цих слів він цілком передбачувано отримує на свою голову цілий водоспад.

Коли ж ведучий каже, що не любить іще й гумор на українському телебаченні, йому в обличчя кидають торт, віковий символ примітивного гумору всіх часів і народів.

Для сучасного українського глядача, розпещеного численними гумористичними телешоу на будь-які смаки, ці прийоми давно вже застаріли.

Але, здається, автори «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком» вирішили влаштувати для глядача такий собі екскурс в історію сміхової культури шляхом послідовного використання її прийомів за від'ємною експонентою. Ну, тобто, від примітивного до ще примітивнішого.

Без появи Майкла Щура в першому випуску, звісно ж, обійтися було не можна. Бо треба ж було, так би мовити, передати справи новому ведучому. Але влаштовувати екзамен на «канадійство», проілюстрований тестом на вагітність із двома червоними смужками, між якими з'являється кленовий листок, пісянням у баночку його учасників — це трохи занадто.

Далі учасники випуску влаштували ще й гру в наперстки, хто вип'є нібито здану Майклом під столом рідину — Істан Розумний, сам Майкл чи Юрій Марченко, вдаючи при цьому, що кухлики, якими обмінюються учасники програми, наповнені сечею.

Сумнівно, що в Америці, де й зародився формат пізнього вечірнього шоу, подібні номери би викликали щирий регіт. Як і в Україні.

Гостем першого випуску «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком» на «UA: Першому» був міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Склалося враження, що Юрій Марченко під час своєї розмови з міністром робив усе, щоб останній якомога більше сподобався глядачам.

Вони з міністром і зростом помірялися (виявилося, що Володимир Омелян набагато вищий за ведучого), і про затори, в яких міністр стоїть як простий смертний, поговорили, й паперові літачки, ілюструючи його програму зміни інфраструктури, запускали. Й навіть про неолайнери, які Міністерство інфраструктури збирається запустити в рамках транспортної стратегії до 2030 року.

Ведучий поцікавився в гостя, що це таке, повідомивши його: Вікіпедія трактує неолайнер виключно як засіб для бриття бороди. Але Володимир Омелян пояснив: неолайнер — це міжобласний автобус, максимально зручний для пасажира. Включно з вакуумним туалетом та іншими зручностями. Без «Радіо Шансон», у режимі тиші, максимально комфортному для пасажирів.

Юрій Марченко перед цим поцікавився, як пан міністр добирався до студії Суспільного й чи не проклинав він міністра інфраструктури за ями на дорогах. На що Володимир Омелян не без гумору відповів, що, їдучи українськими дорогами, сам себе проклинає.

На запитання ведучого про перше авто у своєму житті міністр інфрастуктури відповів, що це була автовазівська «шістка», де він зі своїм зростом ледь міг розміститися за кермом.

Зате у своїй нинішній машині, «Тойота Авалон», сказав Володимир Омелян, він розміщується без проблем. Почувши назву актуального авто міністра, Юрій Марченко перепитав, чи не звучить вона як «Тойота Каброн», зауваживши, що таким словом машину ніхто б не назвав, адже іспанською слово «каброн» означає «козел».

Усі інші запитання Юрія Марченка до Володимира Омеляна були в такому ж приємному й геть необтяжливому для гостя дусі. Приміром, про те, чи впливає на вибір його щоденного одягу відомий дизайнер Світлана Бевза, з якою пан міністр одружений.

Виявилося, що впливає, але тільки тоді, коли Володимир Омелян виходить із дому пізніше, ніж завжди. Дружина, оцінивши зовнішній вигляд пана міністра перед його виходом на службу, може сказати: «Оце все зніми й поміняй». Добре, що в пана Омеляна є цілих вісім костюмів.

Такі деталі з життя прогресивного міністра, звісно ж, цікаві, але вони не мають жодного стосунку до сатири, що її сповідують усі відомі ведучі Late Night Show.

Одне слово, у своєму спілкуванні з чиновником Юрій Марченко обрав тактику теплої ванни. Що, втім, цілком збігається з місією «Вечірнього шоу», сформульованою в анонсі на сайті каналу «UA: Перший»: «Як зазначають творці шоу, у проекті вони хочуть змінити звичний для українців образ жорстокого висміювання власної держави і перетворити його на легкий, якісний гумор, з метою формування у глядачів критичного мислення та іронічного погляду на самих себе».

Із першим пунктом місії проекту, тобто «змінити звичний для українців образ жорстокого висміювання власної держави», автори шоу впоралися. Але з перетворенням цього висміювання на якісний гумор, та ще й «з метою формування у глядачів критичного мислення та іронічного погляду на самих себе», вибачте, не склалося.

Хоча автори й намагалися це зробити у другому випуску, запросивши до студії голову фракції «Самопоміч» у Київраді, колишнього суддю телепроекту «Пекельна кухня», успішного ресторатора Олександра Гусовського.

Змусивши його задля приколу цілих десять хвилин угадувати страви навпомацки.

Ресторатор-депутат-телеведучий із усіма завданнями впорався, але цей процес не можна було назвати смішним.

Як і наступний сюжет другого випуску, коли учасники гурту The Erised, фіналісти конкурсу «Євробачення-2018», відповідали на запитання ведучого про сучасну українську музику. За кожну неправильну відповідь їм належало покарання.

І хто б сумнівався, що вони заслужать усі кари небесні!

Адже на більшість запитань відповіді всіх трьох російськомовних учасників гурту були негативними.

Вони вгадали імена трьох україномовних реперів — двох із гурту «ТНМК» Фагота й Фоззі та Ярмака, та український гурт, який найбільше гастролює за кордоном («Даха Браха»).

І до чого тут Істан Розумний, співведучий «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком»? Той самий натуральний канадець, який мав замінити псевдоканадця Майкла Щура?

А ні до чого, як показали два випуски нового шоу.

Його роль, здається, полягає лише в тому, щоби співати в дУші. Не маючи при цьому ані слуху, ані голосу. Або їсти «мівіну» після того, як її вгадав ресторатор Гусовський.

Щоправда, в першому випуску сценаристи спробували зробити з нього агента 007, показавши, як таємнича закордонна спецслужба дає йому завдання проникнути в українське Суспільне.

Гумор сюжету полягає в тому, що Істан Розумний, отримавши спецзавдання від спецслужби Її Королівської Величності «впровадитись у Суспільне», летить в Україну військовим літаком, набитим пасажирами, як у маршрутці. Як у кожній порядній маршрутці, агент Її Величності передає гроші за проїзд до Суспільного, й над «Олівцем», славнозвісною спорудою на Мельникова, його виштовхують із літака-маршрутки.

Перед тим як королівського спецагента запихають до літального апарата, глядачеві показують його шкарпетки з малюнком літака. Натякнувши цим самим не лише на трансатлантичну подорож канадського агента, а й на любов до різноколірних шкарпеток тамтешнього прем'єра Джастіна Трюдо.

Але на цьому весь гумор закінчується, бо Істан Розумний у студії «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком» демонструє лише свій канадський акцент. Він, звісно ж, трохи відрізняється від вимови Майкла Щура, але не відповідає на головне запитання «Вечірнього шоу з Юрієм Марченком». Яке звучить дуже просто: «Де Щур?».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду