Члени Наглядової ради НСТУ позитивно оцінили відмову від трансляції політичної реклами на Суспільному

Члени Наглядової ради НСТУ позитивно оцінили відмову від трансляції політичної реклами на Суспільному

18:19,
30 Листопада 2017
1647

Члени Наглядової ради НСТУ позитивно оцінили відмову від трансляції політичної реклами на Суспільному

18:19,
30 Листопада 2017
1647
Члени Наглядової ради НСТУ позитивно оцінили відмову від трансляції політичної реклами на Суспільному
Члени Наглядової ради НСТУ позитивно оцінили відмову від трансляції політичної реклами на Суспільному
Члени Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» підтримали рішення правління НСТУ відмовитися від трансляції на теле- та радіоканалах Суспільного реклами, пов’язаної з діяльністю політичних партій, громадських об’єднань, рухів політичної спрямованості чи окремих політичних діячів у позавиборчий період.

Відмову від політичної реклами прокоментували заступниця голови Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа та член Нагдядової ради Олексій Панич, йдеться на сайті «UA: Першого».

«Я підтримую рішення правління про відмову від політичної реклами у міжвиборчий період. І розумію, чому таке питання виникло саме зараз. Із вступом в дію закону про державне фінансування парламентських партій, у кожної політичної сили тепер є бюджет з держбюджету на статутну діяльність. Наскільки я знаю, майже кожною партією передбачена стаття витрат на піар і просування в ЗМІ. І мені відомо, що до філій суспільного мовлення звертаються представники обласних осередків парламентських партій з вимогою розмістити політичну рекламу. І вони пропонують це в першу чергу філіям Суспільного, бо звикли, що раніше, звертаючись на ОДТРК, їм ніколи не відмовляли. Я думаю, апаратам партій треба дещо переглянути стратегію й усвідомити, що політичної реклами в міжвиборчий період не повинно бути, розміщення політичної реклами регламентується виборчим законодавством. Тому політичні партії нехай подумають, як ефективно використовувати кошти, передбачені на їхнє фінансування. А суспільне мовлення, на мій погляд, ухвалило абсолютно правильне рішення».

Олексій Панич вважає, що найбільше це рішення торкнеться не центральних, а регіональних каналів.

«Ми (Наглядова рада) їх (правління) до цього рішення не спонукали. Це власна ініціатива правління. Але, як на мене, це вчинок, гідний великої повагиЗверну увагу на неочевидне ззовні: найбільше це рішення торкнеться не центральних, а регіональних каналів (колишніх обласних ТРК, нині обласних філій суспільного мовника), яких звикли вважати своїм монопольним рупором і місцева влада, і народні депутати - мажоритарники. Вангую, що популярності в парламенті суспільному мовнику цей крок не додасть, і розв’язання питання з катастрофічним недофінансуванням аж ніяк не полегшить. Але правління, вочевидь, вважає, що "честь дорожче" - бо якщо суспільне від початку буде "прогинатися" під політично обумовлені гроші й торгувати своїм впливом на глядачів (а він є, особливо якраз там, куди не добивають комерційні заміри "піплметрів"), то, напевно, краще було б все це і не починати», – написав на своїй Facebook-сторінці Олексій Панич.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», правління НСТУ під час засідання 20 листопада прийняло рішення відмовитися від трансляції на теле- та радіоканалах Суспільного реклами, пов’язаної з діяльністю політичних партій, громадських об’єднань, рухів політичної спрямованості чи окремих політичних діячів у позавиборчий період. Адже головне завдання суспільного мовника – служити громадянам країни, надаючи їм незалежну та корисну інформацію, заохочуючи критичне мислення.

Нагадаємо, що прибутки від реклами є одним із законних джерел наповнення бюджету Суспільного. І протягом будь-яких виборчих перегонів НСТУ гарантує всім учасникам рівний доступ до розміщення політичної реклами, яку законодавство України визначає як «форму передвиборної агітації, що виникає в період виборчого процесу». Така реклама, буде чітко маркована графічними, відео- та аудіозасобами так, щоб аудиторії було недвозначно зрозуміло, яка саме частина інформації є передвиборчою агітацією.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду