14 жовтня «UA: Перший» проведе святковий марафон зі студії на Софійській площі і покаже наживо урочистості

Святковий ефір відкриють фільми, присвячені воїнам Української повстанської армії та Української Галицької армії. Документальну стрічку «Галичина мілітарна. УПА: Галицькі месники» про боротьбу УПА з червоноармійцями та радянськими теоеканал покаже о 06:00, повідомляє прес-служба «UA: Першого».

Документальна стрічка «Легіон. Хроніка Української Галицької армії» режисера Тараса Химича вийде в ефірі о 06:35. Фільм розповідає про окремий український добровольчий легіон січових стрільців, який діяв у складі австро-угорської армії. Сюжетна лінія стрічки створена на основі спогадів очевидців і подає неоднозначну історію 1918-1919-х років з точок зору всіх сторін-учасниць.

Історію Дмитра Вітовського – сотника Легіону українських січових стрільців, організатора і керівника Листопадового чину у Львові, борця Галицької армії, першого державного секретаря військових справ Західноукраїнської народної республіки та історію його боротьби розповідає документальний фільм «Дмитро Вітовський. Шлях до волі», який можна буде подивитися о 07:35.

О 08:45 на «UA: Першому»стартує святковий марафон «День захисника України». Протягом дня зі спеціально облаштованої гостьової студії на Софійській площі відбуватимуться прямі включення із гостями – військовими та істориками, ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна та їхніми батьками, керівниками української армії. UA: ПЕРШИЙ покаже пряму трансляцію марафону й на своєму каналі у Youtube.

Трансляція урочистого складання клятви ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна розпочнеться о 9:30. Ведучі церемонії – Юрій Макаров та Євген Степаненко коментуватимуть усе, що відбуватиметься на Софійській площі, а також підготують цікаву історичну інформацію про ліцей Богуна й нові традиції українського війська.

О 14:00 перший канал Суспільного покаже художній фільм «Свята Варвара». Варвара народилася в багатій сім’ї язичників на території сучасної Сирії в епоху імператора Максиміана – гонителя християн. Дівчина рано втратила матір. Дізнавшись від служниці про Христа, вона прийняла хрещення. Це рішення коштувало їй життя...

Далі ефір продовжать три фільми про події, які заклали основу нової української армії та стали критичними в історії російсько-української війни – «Рейд. Сила нескорених», «Аеропорт» й «Дебальцеве». Кожному фільмові передуватиме передмова та післямова. Ведучі Андрій Сайчук та Євген Степаненко у прямому ефірі обговорюватимуть події 2014-2015 років на Сході України із гостями – безпосередніми учасниками подій, описаних у фільмах, волонтерами, вимушеними переселенцями, політиками й суспільними діячами.

О 21:30 події Дня захисника України підсумують Юрій Макаров та Євген Степаненко у прем’єрному випуску нового сезону програми «Війна і мир». Гостем студії стане начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Герой України, захисник Савур-Могили Ігор Гордійчук.

Завершить День захисника України на «UA: Перший» концертна програма «Вони присягнули на мир і волю», яка вийде в ефірі о 23:30. В урочистих вітаннях візьмуть участь відомі творчі колективи, серед яких Національний академічний хор імені Григорія Верьовки, Національний президентський оркестр, Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України та інші.

comments powered by Disqus