Недостатнє фінансування НСТУ може звести нанівець усю реформу Суспільного – Юрій Артеменко

Недостатнє фінансування НСТУ може звести нанівець усю реформу Суспільного – Юрій Артеменко

12:24,
15 Березня 2018
4001

Недостатнє фінансування НСТУ може звести нанівець усю реформу Суспільного – Юрій Артеменко

12:24,
15 Березня 2018
4001
Недостатнє фінансування НСТУ може звести нанівець усю реформу Суспільного – Юрій Артеменко
Недостатнє фінансування НСТУ може звести нанівець усю реформу Суспільного – Юрій Артеменко
Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення під час звіту про роботу за 2017 рік в парламентському Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики розповів про підтримку регуляторним органом ПАТ «НСТУ».

Голова Нацради Юрій Артеменко, представляючи звіт регуляторного органу за 2017 рік під час чергового засідання профільного парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, що відбулося 14 березня 2018 року, що Національна рада послідовно підтримує ідею незалежності національного суспільного мовника. "Ми вважаємо, що недостатнє фінансування може звести нанівець усю реформу суспільного мовлення», – сказав він.

У представленому звіті Нацради зазначається, що «незалежність суспільного мовника підтверджує зрілість суспільства 2017 року на міжнародному рівні особливе занепокоєння викликала інформація про недостатнє фінансування НСТУ, зокрема про це йшлося на конференції Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, постійним представником якого є один із членів Національної ради. Делеговані учасники європейських країн 13 заявляли про те, що ця ситуація є викликом для незалежності української суспільної телерадіокомпанії, а також значно погіршує увесь європейський ландшафт суспільного мовлення».

За словами Юрія Артеменка, впродовж кількох останніх років, керуючись законодавством та розуміючи місію суспільної телерадіокомпанії, регулятор виділив для її потреб 81 радіочастоту, таким чином, було створено загальнонаціональну мережу FM-мовлення Українського радіо. Крім того, 2017 року було видано ліцензію на цифрове загальнонаціональне мовлення у мультиплексі МХ-5 «UA:Культура».

«НСТУ має рік згідно із законодавством на початок мовлення тож деякі частоти ще не освоєно. Для того, щоб на них розпочалося мовлення, необхідне відповідне устаткування і додаткові кошти на поширення сигналу. Нині НСТУ перебуває на початку свого становлення, а для створення нового й цікавого контенту необхідне також сучасне обладнання і професійні кадри. Якщо цього не буде, то й продукція, яку вироблятиме НСТУ, не відповідатиме вимогам якості, не забезпечуватиме всіх інформаційних потреб громадян, а отже, не виконуватиметься головне завдання суспільного мовлення. Тому регуляторний орган підтримує ініціативу про необхідність внесення змін до Державного бюджету України з тим, щоб видатки на фінансування НСТУ було збільшено», – зазначив голова Нацради.

Зазначимо, 14 березня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за 2017 рік, взяв його до відома і рекомендував парламенту його затвердити.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.

Щоб не залежати від фінансування, за яке голосують народні депутати, секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський запропронував нову модель фінансування Суспільного мовника. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду