Дослідження: суспільне телебачення Росії дивляться освічені немолоді люди

12:52,
3 Вересня 2013
1858

Дослідження: суспільне телебачення Росії дивляться освічені немолоді люди

12:52,
3 Вересня 2013
1858
Дослідження: суспільне телебачення Росії дивляться освічені немолоді люди
Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», російський фонд «Громадська думка» опублікував результати опитування росіян на тему громадського телебачення Росії ОТР. За даними фонду, телеканал подивилися 9% респондентів, а молодь виявилася найменш обізнаною про існування телеканалу.

Генеральний директор ОТР Анатолій Лисенко заявив, що вони будуть шукати підхід до молодіжної аудиторії, яка, за його словами, сьогодні майже повністю перейшла в Інтернет. Загалом, низькі рейтинги він пояснює тим, що аудиторія чекали від телеканалу більше «мітингів і викриттів», тоді як ОТР ставить зовсім інші цілі. Основне завдання телеканалу, за словами гендиректора, – розповідати про життя конкретних людей.

«Це якоюсь мірою наш прокол, що ми мало присутні в Інтернеті. Це дійсно так. Руки не дійшли. Хоча, звичайно, на молодь ми розраховуємо. Поки не дуже собі уявляємо, як. Пробуємо, шукаємо», – сказав гендиректор.

Більше 60% глядачів оцінили телеканал позитивно, 10% вважають, що ОТР справляє швидше негативне враження. Сьогодні серед глядачів каналу найбільшу групу складають люди у віці 46-60 років, 29% з вищою освітою, 24% аудиторії з високим рівнем культури (при тому, що в цілому по населенню таких 15%). Коментуючи результати, Лисенко відзначив, що телеканал розраховував саме на таку аудиторію.

«Це те, на що ми сподівалися. Звичайно, це більше канал для людей освічених. Людей, які зберігали цікавість. Гламурні журнали, Інтернет привчає масу людей ковтати псевдоінформаціонную жуйку. Ми в наших передачах ніколи не намагаємося ставити крапку. Ми даємо людям можливість подумати – ось на таку аудиторію ми розраховуємо», – зазначив керівник каналу, додавши, що телеканал планує повноцінно висвітлювати соціальні теми, які хвилюють аудиторію.

При цьому, Лисенко вважає, що незадоволених телеканалом сьогодні більше ніж 10% глядачів, незважаючи на результати опитування. Гендиректор зазначив, що критикує ОТР здебільшого не народ, а експерти, які «присвоїли собі право говорити від імені всіх».

«Я не погоджуюсь із 10 відсотками. Я думаю, цифра більша. Для дуже багатьох людей цей канал незвичний. Вони чекали чогось іншого. Вони чекали мітингу, чекали більше викриттів», – сказав Лисенко.

«Ми закликаємо людей до дуже простої речі – подумати і об'єднуватися на базі реальних справ. Не на базі теорії, а на базі реальних справ: на базі волонтерського руху, на базі руху допомоги хворим, на базі реформування міського управління – до реальних справ. Багатьом це нецікаво», – додав він.

Джерело: РИА Новости

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Радио Свобода
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду