Влада РФ планує зменшити фінансування державних медіа

14:37,
17 Липня 2012
1578

Влада РФ планує зменшити фінансування державних медіа

14:37,
17 Липня 2012
1578
Влада РФ планує зменшити фінансування державних медіа
Комісія з бюджетного регулювання анонсувала, що в 2012 році скорочення фінансування державних ЗМІ складе 5%, це близько 3,75 млрд рублів. Проте експерти вважають, що компенсуючи нестачу коштів, державні медіа забиратимуть частину рекламодавців в комерційних ЗМІ. 

За словами Наталії Тімакової, прес-секретаря прем’єр-міністра країни Дмитра Медведєва, на фінансування державних ЗМІ в 2012 році з державного бюджету було виділено 75,38 млрд рублів.

Відповідно, ці кошти, не враховуючи 5%-го зменшення, будуть розподілені таким чином. Холдингу ВДТРК («Россия 1», «Россия К», «Россия 2», «Россия 24», перший загальнодоступний телеканал для дітей та юнацтва «Бибигон», 89 регіональних телерадіокомпаній; перший канал «РТР-Планета» та російська версія телеканалу «EuroNews») виділено 19 млрд рублів, телеканалу Russia Today – 11 млрд рублів, телеканалу «Звезда», на основі котрого буде створене «Общественное телевидение» – 1,5 млрд рублів.

Телеканалу НТВ, Першому каналу, контрольним пакетом якого (51%) володіє Росмайно, і «Телекомпании Петербург» (Пятый канал) виділено більше 5,7 млрд рублів, але тільки на сплату послуг з розповсюдження і трансляції їхніх програм в населених пунктах з чисельністю населення менше 100 тис. осіб.

Також виділені субсидії автономній некомерційній організації «ТВ-Новости» на створення і мовлення телевізійних каналів англійською, арабською та іспанською мовами в розмірі 9,7 млрд рублів.

Крім того, між ВГТРК, НТВ, Першим каналом і агентством «РИА Новости» розподілені кошти на висвітлення Олімпіади-2012 в Лондоні в розмірі 3,45 млрд рублів.

Всі інші кошти підуть періодичним друкованим виданням та інформаційним агентствам.

Деякі працівники медіа зазначають, що державних коштів в бюджетах федеральних ЗМІ не так вже й багато. Адже вони більше заробляють на рекламі, передплаті та позабюджетних проектах. Тому зменшення фінансування усього на 5% не зможе значно вплинути на їхню діяльність.

Але недофінансування з бюджету може бути компенсовано атакою на рекламний ринок з боку державних медіа. «Вони почнуть більш активно залучати рекламодавців, за рахунок чого постраждають приватні ЗМІ», – вважає головний редактор «Московского комсомольца» Павло Гусєв. 

Джерело: Gazeta.ru

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kremlin
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду