Аналітики з Оксфорду радять переглянути принципи підтримки державами громадських медіа

11:21,
26 Серпня 2011
1413

Аналітики з Оксфорду радять переглянути принципи підтримки державами громадських медіа

11:21,
26 Серпня 2011
1413
Аналітики з Оксфорду радять переглянути принципи підтримки державами громадських медіа
Незважаючи на падіння продажів газет і зменшення аудиторії найбільших каналів, нове дослідження аналітиків з Оксорду ілюструє, що державна підтримка засобів масової інформації, як і раніше, базується на принципах, визначених 30 й більше років тому – тобто у «доінтернетну» епоху.

19 серпня Інститут Ройтерз (Reuters Institute) при Оксфордському університеті (The University of Oxford) оприлюднив доповідь, що базується на аналізі принципів та джерел фінансування суспільних медіа у шести  розвинутих країнах. Аналітики порівняли дані про фінансування громадських медіа у Великобританії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Італії та США за три останні роки.

У доповіді наголошується на тому, що до друкованих та електронних засоби масової інформації  надходять мільйонні суми прямих та непрямих державних субсидій. В той же час онлайн видання отримують невелику фінансову підтримку, або взагалі її не отримують, незважаючи на те, що зараз – їх епоха.

Дослідження демонструє – основна частина коштів надходить до медіа у вигляді прямих субсидій. За обсягами непрямого стимулювання (зниження податків та інші переваги)  видання газет перше місце посідає Фінляндія, а  у Франції найбільший рівень прямого фінансування державних видань.

За обсягами фінансування, що надходять телебаченню, перше місце посідає Німеччина. У США обсяг прямих субсидій на друкованні видання і  телебачення – найнижчий з шести розглянутих країн.

Автори доповіді ставлять питання: чи сучасні  форми підтримки громадського мовлення  – найкращий спосіб забезпечити розвиток та різноманіття медіаіндустрії у майбутньому? Все більше людей надають перевагу онлайн виданням та новим медіа – проте уряди держав продовжують підтримувати переважно традиційні ЗМІ.

Джерело The University of Oxford

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду